Klub 5 rano – 5 rytuałów dla ciała, duszy i umysłu.

by Marvelous Wave
Kasia Malinska marvelouswave

Jakiś czas temu przeczytałam książkę Klub 5 rano. Autor przedstawia w niej techniki i zasady,  które warto stosować tuż po przebudzeniu, abyśmy wzrastali.  Jako, że od zawsze propsuje bardzo wczesne wstawanie, książkę pokochałam już od pierwszych stron.   Poranki, czas kiedy wszyscy śpią a my możemy w 100% oddać się dopieszczaniu nas samych mają dla mnie dużo magii. Udowodniono naukowo, że godzina dla siebie, najlepiej wczesnym porankiem jest niesamowicie ważna, aby w zdrowy, zrównoważony sposób przeżyć dzień. 

Co się dzieje z niewyrażonymi emocjami ?

Ja, jako żywioł „powietrze” mam w sobie mnóstwo emocji, które niewyrażone przeobrażają się w stany niepokoju, lęku, zagubienia, frustracji. Jestem przekonana, że każdy z nas nieświadomie przeżywa podobne emocje. Wyrażamy je kląć w korku, płacząc za biurkiem, obgadując niczego winną koleżankę, krzycząc na dzieci.  Przelewamy na świat negatywne emocje, które potrzebują w jakiś sposób znaleźć swoje ujście. Nie wiemy, że znając kilka prostych technik oczyszczania oraz uwalniania możemy rozprawić się z nimi jeszcze przed wschodem słońca. Najlepszy na to czas jest tuż po tym jak wstaniemy z łóżka. To czas, który poświęcamy sobie rano na zaspokojenie potrzeb duchowych, umysłowych i „cielesnych”. Czas, dzięki któremu wzrastają nasze wibracje i  pojawia się przestrzeń na kreatywne pomysły. Przepełnia nas szczęście, którym możemy się dzielić dalej.

Przedstawiam Wam niesamowitą zasada 20/20/20 czyli 20 minut dla ciała, duszy i umysłu zaraz po przebudzeniu o 5 rano.

 20 minut dla ciała.

  • Ćwiczenia. 20 minut intensywnych ćwiczeń. Mogą to być bieg, tabata, joga. Ja lubię ćwiczyć ćwiczenia tybetańskie. Jak masz psa,weź go na szybki marszo-bieg, upieczesz dwie pieczenie na jednym ruszcie. 
  • Prysznic. Po ćwiczeniach czas na prysznic. Ja lubię każdy z nich kończyć zimnym strumieniem. Zimne prysznice to kolejny zdrowy element, który warto włączyć do swoich porannych rytuałów.  Po takim zabiegu możesz być pewna, że nie zaśniesz a Twój dzień zyska kolejną dawkę energii. Nakładam na siebie olejek Elixir Oil The Spell, który nawilża i jednocześnie oczyszcza energetycznie, ponieważ zawiera w sobie magiczny olejek eteryczny palo santo. I jestem gotowa do zabiegów duchowych. 
The Spell, Marvelosuwave
marvelouswave Kasia Malińska Kasia Malinska

20 minut dla duszy

  • Pisanie dziennika.  Choć ja nazywam to czyszczeniem komina. Poświęcam na to minimum 20 minut, zwykle około trzech kartek.  Spisuj wszystko co masz w głowie, niech Twoja ręka Cię prowadzi. Nie zastanawiaj się co  piszesz, nie oceniaj tego. Dzięki temu zabiegowi oczyścisz swoją głowę ze wszystkich myśli i zrobisz przestrzeń na kreatywne pomysły oraz moc pozytywnych myśli. 
  • Medytacja. Medytację rozpoczynam od zapalenia palo santo, bądź białej szałwii , co dodatkowo mnie wzmacnia. Tak oczyszczona siadam do medytacji. Zajmuje mi ona zwykle 20-30 minut.  Moja medytacja jest prosta, skupiam się na oddechu i odczuciach w ciele. Za każdym razem gdy tracę koncentrację i zaczynam bujać w obłokach, ze spokojem i bez frustracji wracam do oddechu. Taki trening sprawia, że jestem coraz bardziej świadoma i uważna w życiu.  To pozwala mi być w połączeniu z własnymi emocjami oraz własnym umysłem. Przyglądać się temu co negatywne by móc to odrzucić albo przepracować. 

20 minut dla umysłu.

  • Nauka. Ostatni etap na ścieżce 20/20/20 to nauka.  W tym czasie poświęcam się słuchaniu  ulubionych podcastów, bądź biorę do ręki ulubioną książkę.

Oczywiście nie musisz trzymać się ram 20/20/20 minut –  ja nieco więcej czasu poświęcam swojej duszy. Moja medytacja zwykle trwa około 30 minut, kocham też przelewać myśli na papier, zwykle zajmuje mi to około 20 minut ( 3 strony ). Ale zrób tak jak czujesz. Ważne abyś podarowała sobie przynajmniej 1 godzinę. 1 godzinę selfllove i selfcare. Zaufaj mi, te małe zabiegi w skali roku będą ogromną zmianą dla Ciebie. To jak wchodzisz razem ze mną do klubu 5 rano ?

Kocham Cię, 

Kasia

0 comment
0

Może Ci się spodobać

Leave a Comment