Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego

by Marvelous Wave
kasia Malińska, marvelouswave

Wczoraj teściowa przypomniała mi o detoxie ciała a konkretniej wątroby i woreczka żółciowego. Detoks ten robię dwa razy do roku zawsze po lecie i po nowym roku. Jest on przyjemny i łatwy do przejścia. Przez większą jego część musimy po prostu zdrowo jeść i pić sok jabłkowy a efekty są przecudowne ! Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego należy robić po pełni księżyca

Jak wygląda detoks wątroby i woreczka żółciowego?

Detoks trwa siedem dni w czasie których pijemy CODZIENNIE 1l świeżego soku jabłkowego. Sok dawkujemy i pijemy 30 min przed posiłkiem albo 2 h po posiłku. Sześć dni jemy lekko i zdrowo. Nie pijemy kawy, herbaty, alkoholu. Nie jemy mięsa, nabiału, nie smażymy, unikamy tłustych potrwaw. Potrzebne rzeczy : Świeży sok jabłkowy ( 1 litr dziennie ), gorzkie sole ( sole Epsom ), ( 1/2 szklanki oliwy z oliwek ).

DZIEŃ 6

Rano pijemy cały 1 litr soku. Można zjeść lekkie śniadanko ( owsianka na wodzie ).

Po 13.30 NIC NIE JEMY. Możesz pic wodę w dowolnych ilościach

Godz. 18.00 OCZYSZCZANIE.
Robimy elixir z soli gorzkich. Lubię go tak nazywać.

Przepis na Elixir:

4 łyżki stołowe soli Epsom rozpuść w 0,7 litra wody. Podziel to na  4 porcje, ok 3/4 szklanki porcja. 

O godz. 18.00 wypij pierwszą porcję.

O godz. 20.00 wypij drugą porcję.

O godz. 21.45 wyciśnij sok z grejpfrutów do uzyskania 3/4 szklanki . Do soku wlej ½ szklanki oliwy z oliwe. Całość zmieszaj dokładnie w dużym słoiku. 

O godz. 22.00 Na stojąco wypij Elixir no 2. Czyli sok z oliwą.  Wypij wszystko naj najszybciej. Połóż się do łóżka, płasko na plecach z głową uniesioną na 2 poduszkach. Przez 20 min leż, myśl o wątrobie, nic nie mów. To kluczowy moment całego procesu. Po 20 minutach możesz ułożyć się dowolnie, najlepiej jak zaśniesz. 

Dzień 7

6.00 Rano budzisz się i wypijesz kolejna porcje soli (3/4 szklanki). Postaraj się być w pionie, poćwicz jogę, pomedytuj, poczytaj. Jeśli czujesz wielkie pragnienie, wypij szklane wody parę minut przed wypiciem soli.

8.00 wypij ostatnia porcje soli gorzkiej10.00 – 10.30 wypij szklankę świeżego soku. Po godzinie możesz zjeść owoce, a kolo południa lekki lunch.

Powodzenia.

Love Kasia

0 comment
1

Może Ci się spodobać

Leave a Comment