Palo Santo przy ceremonii Ayahuasca

by Marvelous Wave

Zabrało mi kilka lat by być gotową na 10 dniowe odosobnienie Vipassana. Było to jedno z najlepszych i najtrudniejszych rzeczy, które zrobiłam świadomie i jestem pewna, że powtórzę je jeszcze raz :). Kolejnym, nowym wyzwaniem, które na mnie czeka na drodze do głębszego poznania siebie jest Ayahuasca w Peru. Mocno wierzę, że uda mi się odhaczyć to z mojej bucket list 2021.Na temat Ayahuasca opowiem Wam jak tego doświadczę a teraz Wam przedstawić Palo Santo .

Drewienko „Palo Santo” jest określeniem hiszpańskim i oznacza „święte drzewo”. Jest ono powyginane, z licznymi rozgałęzieniami i rośnie w Ameryce Środkowej oraz Południowej (szczególnie popularne jest w Meksyku, Kolumbii czy Argentynie). Głównym zadaniem Palo Santo jest oczyszczanie ze złej energii.

Magia Palo Santo ma swoje źródło w alchemicznym procesie, który ma swój początek w chwili śmierci drzewa. Aby w pełni uzyskać jego właściwości magiczne i lecznicze drzewo musi umrzeć.

Nie chodzi tu jednak o zwykłe ścięcie. Tylko o naturalną śmierć starego, mądrego drzewa.
⁣Drzewa Palo Santo rosną od 80-90 lat. Po „śmierci” drzewo musi pozostać w jego naturalnym środowisku od 4 do 10 lat, aby dokończyć swoją metamorfozę. Tylko wtedy jego święte, lecznicze i mistyczne właściwości ożywają.

Palo Santo jest stosowany od tysięcy lat przez szamanów i uzdrowicieli w Peru i Ekwadorze. Do dziś podróżując przez Andy można jeszcze spotkać szamanów i uzdrowicieli używających Palo Santo w ramach swoich uzdrawiających rytuałów i ceremonii w tym Ayuasca. Mistyczny zapach Palo Santo ponadto nastraja w przygotowaniu do medytacji i pozwala na głębsze połączenie ze źródłem wszelkiego stworzenia.

Jak Palić Palo Santo ?

Użyj świecy, zapałki lub zapalniczki do podpalenia kawałka Palo Santo. Trzymaj pod kątem około 45 stopni kierując końcówkę w stronę płomienia. Pozwól mu się palić przez około 30 sekund do 1 minuty a następnie zdmuchnij

0 comment
0

Może Ci się spodobać

Leave a Comment