PORANNA MEDYTACJA WDZIĘCZNOŚCI

by Marvelous Wave

Każdego dnia po przebudzeniu pomyśl: ” Mam szczęście, że żyję. Jestem człowiekiem i moje życie jest bezcenne. Nie zamierzam go zmarnować” – powtarzał często Dalajlama.

Jako ambasadorka wdzięczności już chyba zawszę będę powtarzać, że jest to klucz do szczęścia. Sama widzę, że jak tylko ją tracę, ucieka również spokój a w jego miejsce wchodzi niepokój, stres i porównywanie. Niektórzy mają jej więcej, niektórzy mniej. Prawda jednak jest taka, że jak tylko zaczniemy trenować szukanie wdzięczności w swoim życiu, ono zmieni się na pełniejsze i bardziej pozytywne.

Podróżując po wielu najpiękniejszych miejscach na świecie, patrzyłam na wielkie domy, drogie auta i zamiast wdzięczności czułam zazdrość – że nie może to być moje życie, że mieszkam w małych mieszkankach, często dzieląc je z innymi ludźmi. Wciąż chciałam więcej i więcej. A przecież mogłam czuć wdzięczność za to, że podróżuje. Czujecie różnice ? Zawsze znajdzie się ktoś, kto jest lepszy, szybszy, bogatszy, piękniejszy. Mający większy dom, mieszkanie, więcej pieniędzy na koncie, lepszy sukces, piękniejszy widok z okna. Ale istnieje wiele ludzi, którzy oddaliby wszystko by zamienić się z nami. Kilka, a nawet kilkanaście milionów mieszkańców ziemi jest dziś głodnych. Wystarczy pomyśleć o uchodźcach, którzy budzą się rano i praktycznie nic ich nie chroni przed rzęsistym deszczem. Jest im zimno, brak im jedzenia, a nawet wody. Trzeba to w pewien sposób powiedzieć, tak, trzeba to naprawdę powiedzieć, warto dostrzec ile mamy szczęścia.

Możemy tak gonić w kółko, obserwować, zazdrościć, porównywać się. A możemy zatrzymać się w miejscu, zobaczyć jak daleko zaszliśmy, podziękować sobie i docenić siebie. Docenić najbliższych, że są wspierają nas i pomagają, każdego dnia. Jak tylko zaczniemy zdawać sobie sprawę z tych rzeczy, zobaczymy jakimi jesteśmy szczęściarzami. Zamiast krytyki siebie i swojego życia wprowadzimy w nie wdzięczność i radość.

David Steindl – katolicki mnich i uczony, wyjaśnia następująco: „To wcale nie szczęście sprawia, że czujemy wdzięczność. Jest na odwrót, wdzięczność czyni nas szczęśliwymi”.

Dzisiaj chciałam zaprosić Was na moją ulubioną medytację. Medytację wdzięczności. Warto praktykować ją codziennie rano, bo dzięki niej z łatwością uda Wam się podwyższać wibracje na te pozytywniejsze i zacząć doceniać to co macie. Z każdym dniem, powinniście odczuwać coraz więcej spokoju i szczęścia. Praktykujcie ją przez 40 dni ciągiem i na stałe rozbudźcie w sobie najwspanialsze uczucie, uczucie wdzięczności.

Całus,

Kasia:)

0 comment
1

Może Ci się spodobać

Leave a Comment