Rytuał olejowanie ciała

by Marvelous Wave

Dlaczego warto dołożyć do swojej pielęgnacji olejowanie ciała ?

Z kilku powodów. Przede wszystkim mocno nawilżają i wygładzają zarówno skórę jak i włosy. Mają silne działanie regenerujące, odżywiające i uelastyczniające. Poprawiają napięcie i koloryt cery, normalizują wydzielanie sebum, a także działają przeciwzapalnie w przypadku alergii czy wykwitów skórnych. Są jak kompres na podrażnioną skórę – łagodzą swędzenie i pieczenie, zmniejszają zaczerwienienie, przyspieszają gojenie. 

Trochę Historii.

Pielęgnacja olejami sięga  starożytności, kiedy to w szczególny- holistyczny sposób zaczęto dbać o ciało i duszę. Zwracano uwagę na obecność w pielęgnacji naturalnych składników w postaci roślin i minerałów. Egipcjanom znane były już takie zabiegi jak kąpiele z masażem czy nacierania ciała specjalnymi olejkami. Kocham oleje ponieważ są one holistyczne, pielęgnują, oczyszczają, nawilżają a ich zapach działa niesamowicie na umysł, łagodzi napięcia w ciele a nawet leczą depresję !

Jakie oleje są najlepsze.

Ostatnio pisałam o oczyszczaniu twarzy olejami. Dzisiaj chciałam Wam opowiedzieć o nacieraniu ciała olejami, które należy do moich ulubionych rytuałów. Nakłądam na ciało  zawsze ciepłe oleje, ponieważ szybciej się rozprowadzają i wchłaniają oraz lepiej nawilżają i odżywiają naszą skórę. Hindusi zazwyczaj nacierają się olejem rano. Poranny, krótki automasaż to jeden z codziennych rytuałów pielęgnacyjnych w ajurwedzie. Jeśli nie masz czasu wykonać go rano to myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie by stał się Twoim zabiegiem wieczornym tuż przed pójściem spać. Niezależnie od tego, o jakiej porze go wykonasz, najlepiej zrobić go zaraz po kąpieli.

Moim olejem, który wybieram do olejowanie skóry to olej lniany ( najlepszy do duszy Vata Ayurveda ), który mieszam z kilkoma kroplami magicznej mieszanki oleju The Spell ( Eliksir Oil ). Znajdziesz go tutaj. Jest to niesamowita mieszanka 11 specjalnie dobranych do siebie olejków, które mają niesamowite działanie pielęgnacyjne i nawilżające a dodatkowo pachną tak, że odrazu przenoszę się myślami do salonów masarzy w Bali. Jeśli chcesz zrobić test na Dosze, odwiedź tą stronę: KLIK.

Rytuał olejowanie ciała:

  1. Podgrzej buteleczkę z olejem poprzez zanurzenie jej w naczyniu z ciepłą wodą do temperatury ok 45 stopni.
  2. Dodaj jedną pomnę eliksiru The Spell
  3. Rozgrzany olej nałóż na suchą lub lekko wilgotną skórę.
  4. Masuj ciało energicznymi ruchami ok 5 minut masując zawsze w kierunku serca.
  5. Weź krótki prysznic po zabiegu, który usunie resztki oleju wraz z toksynami i poprawi krążenie. Najlepiej jest pozostawić odrobinę oleju na skórze.

Oczywiście idealnie byłoby namaszczać się olejem codziennie, ale jeśli nie jest to możliwe, to warto robić to przynajmniej raz w tygodniu.

Powodzenia,

Kasia 🙂

0 comment
1

Może Ci się spodobać

Leave a Comment